Helsingin Venetsialaiset 25.8.
Kesän huipennus, perinteinen Helsingin Venetsialaiset järjestetään kuudetta kertaa Vuosaaressa Kahvila Kampelan pihapiirissä (Uutelantie 1) lauantaina 25.8. Ilta alkaa klo 17 ja päättyy ilotulitukseen, joka alkaa klo 21.45.
Helsingin Kokoomus järjestää Helsingin Venetsialaisia yhteistyössä kahvila Kampelan kanssa ja tapahtuma on nostanut suosiotaan joka vuosi. Tänä vuonna luvassa on ohjelmaa kaikille: kasvomaalausta, poniratsastusta, suppausta, livemusiikkia, dj ja kahvila Kampelan herkkuja sekä muuta! Apulaispormestari Pia Pakarinen avaa tapahtuman virallisesti klo 19. Lämpimästi tervetuloa mukaan!
Helsingin Venetsialaisten ohjelma
klo 17 Venetsialaiset käynnistyy
Lastenmusiikkiesitys
Vuosaaren Urheilutalo esittäytyy
Stadin Juhlaorkesteri
klo 18 SUP-ohjaus alkaa
klo 18.30 Poniratsastus alkaa
Tanssiklubi Master Ry esittäytyy: lasten kilpatanssiesitys
klo 19 Apulaispormestari Pia Pakarinen avaa Helsingin Venetsialaiset
Koirien pukukilpailu
Koiratanssiesitys
DJ ja laulua
Limbokisa
Tanssimusiikkia soittava Hilpee
klo 21.45 Ilotulitus
Seuraathan Helsingin Venetsialaisia jo Facebookissa? Sinne päivitetään uusimpia tietoja tapahtumien esiintyjistä ja ohjelmasta: https://www.facebook.com/helsinginvenetsialaiset/ ja https://www.facebook.com/events/640212522983460/