Helsingin Kansallisseura

Helsingin Kansallisseura ry (HeKS) on Helsingin suurin ja vanhin Kokoomuksen paikallisyhdistys. Se toimii koko kaupungin alueella. Yhdistys on perustettu vuonna 1919 ja sillä on noin 250 jäsentä.

Suuri koko mahdollistaa näkyvien tapahtumien järjestämisen sekä avaa jäsenilleen kanavan monipuoliseen poliittiseen vaikuttamiseen.

Yhteystiedot:
Kati Martinson, puheenjohtaja
kati.martinson@gmail.com / 040 5790056

Atte Kaleva, varapuheenjohtaja
atte@attekaleva.fi /045 6002480

Pertti Sivonen, sihteeri
pertti@perttisivonen.fi

Timo Vuori
timo.tapani.vuori@gmail.com / 040 7594514

Leila Kaleva
leila@leilakaleva.fi / https://www.facebook.com/kalevaleila

Seida Sohrabi
seida@seidasohrabi.fi / www.seidasohrabi.fi

Edward Breitenstein
edward.breitenstein@gmail.com / 044 333 1027